Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 06.01.2011 14:58:20 

LORD OF AREA kennel

O nás - Lord of Area
 
 
 
                                                         
 
 
          Jsme malá člověčí i zvířecí rodinka, žijící na severu Čech ve městě Liberci. Zde žijeme v rodinném domku blízko centra města.
Chov bandoga a cane corso u nás začal tím, že jsme si dovezli v roce 2006 malé štěňátko - fenku bandoga z Brna (rodiče původ ČR A SK), bylo to takové černé klubíčko, dali jsme jí jméno Bí - Bibuška. Její charakter nás natolik uchvátil, že jsme se do tohoto plemene doslova zamilovali a začali se do toho všeho co je s tímto plemenem spojené nořit víc a víc. Jejím otcem byl podle nás "král bandogů" Astor z Brezna (pro rodinu, známý a přáltelé to byl Bony, Fero,....) ze Slovenska, bohužel již není mezi námi. Ale byl to pro nás nejúchvatnější pes - bandog s velkou duší a srdíčkem a velkou osobností, která dostala do kolen každého, kdo se s ním setkal.
        Po té jsme se dozvěděli o štěňátku plemene cane corso, jeli jsme se jen podívat - no a jak to už tak bývá, když se jede člověk jen podívat na štěňátka, tak jsme si domů přivezli v roce 2007 malého Godýska. I nyní je to pro nás stále takové naše malé miminko, které máme hlavně pro radost a na hlídání našeho domečku.
        No a nakonec jsme si na konci léta 2007 dojeli na Slovensko k panu Valockému pro naší malou Kirušku. To byla také náhoda, viděli jsme jí již, když jsme byli na Slovensku cvičit s pejskama a doslova jsme se do ní zamilovali pro její krásný oči a temperament. No ale v této době jsme ani neuvažovali, že bychom si jí vzali. Snad shoda různých okolností nás přiměla, že jsme si pro ní nakonec stejně dojeli.
    S pejskama se věnujeme převážně sportovní kynologii. Naše bandočí holky zaznamenávali i spoustu úspěchů na výstavách UCI a to jak tady v ČR tak i v zahraničí.
    Bohužel nás dne 13.12. 2008 postihla velká ztráta, kdy jsme přišli o naší Bibušku, která byla pro nás tím naším nej... pejskem. Tato ztráta nám zasáhla velkou mírou do našich životů a plánů, ale rozhodli jsme s, že i nadále se budeme bandogům věnovat.
  Jsme malá zvířecí rodinka, která má své zvířátka pro radost a sportovní kynologii, ve výjmečných případech i pro strážní účely.
 
TOPlist